Programmēšana iesācējiem kādā no valodām

ScratchCodeC++JavaArduino
Python

Programmēšanas kursi skolotājiem

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs organizē programmēšanas kursus skolotājiem, kas vēlas sākumskolā mācīt vizuālās programmēšanas valodu Scratch. Kursi notiks skolēnu rudens brīvlaikā 27. un 28. oktobrī Rīgā, Kaņiera ielā 15. Šajos programmēšanas kursos varēs iegūt idejas skolēniem saistošu un aizraujošu projektu veidošanā Scratch programmēšanas vidē. 12 stundu laikā skolotāji iepazīs gan pirmo klašu skolēniem tik interesantos code.org uzdevumus, gan Scratch programmēšanas valodas pašus pamatus, aizraujošus uzdevumus atjautīgākajiem skolēniem un pat vidēji sarežģītas spēles programmēšanas gaitu.
Programmēšanas skolotājam nav obligāti jābūt vislabākajam programmētājam. Nav jābaidās, ka skolēns kādā brīdī demonstrēs lielāku izpratni nekā par programmēšanu ir skolotājam. Programmēšanas skolotājs reizē ir arī treneris, kas skolēnam izvirza mērķus un motivē tos sasniegt. Pārējo izdarīs pats skolēns. Daudziem skolēniem patīk, ka viņiem uzdod programmēšanas uzdevumu, bet nesaka priekšā pareizo risinājumu, ka ļauj pašam izdomāt. Ir tikai nepieciešams skolēniem sākumā izstāstīt programmēšanas pamatus, nodemonstrēt skriptu veidošanu un parādīt biežāk lietotos blokus, piemēram, cikli, zarošanās un mainīgie. Pārējo izpētīs un izmēģinās skolēni paši.
Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu un Rīgas vispārējo privāto izglītības iestāžu skolotājiem programmēšanas kursi ir bez maksas. Plašāka informācija un pieteikšanās kursiem pieejama šeit.