Programmēšana iesācējiem kādā no valodām

ScratchCodeC++JavaArduino
Python

Ar kuru valodu sākt programmēšanas pamatu apguvi?

Pirmsskolas vecuma bērniem un pirmo klašu skolēniem vispiemērotākā programmēšanas vide ir code.org. Ceturto un piekto klašu skolēniem code.org var nebūt nepieciešama, un šie bērni programmēšanas apguvi var sākt jau ar Schratch. Tā būs interesanta programmēšanas valoda arī septīto līdz devīto klašu skolēniem un pat pieaugušajiem, tomēr parasti šāda vecuma skolēni vēlas kaut ko praktiskāku. Tas varētu būt Python, C++ vai uz C++ bāzes veidotā valoda Arduino. Jāpiebilst, ka, lai Arduino programmas darbinātu, ir nepieciešams arī Arduino mikrokontrolieris jeb mini datoriņš, kuram vēl papildu jāpieslēdz, piemēram, kādi sensori vai gaismas diodes (LED).
Lai gan Java ir viena no visvairāk lietotajām programmēšanas valodām pasaulē, tomēr tā nav ērtākais veids, kā apgūt programmēšanas pamatus. Gan bērniem, gan pieaugušajiem ieteicams pirmos soļus programmēšanas pasaulē spert ar kādu mazliet vienkāršāku programmēšanas valodu. Java ir ļoti līdzīga valodai C++. Tomēr, būvējot Java projektus, būs jārēķinās ar dažiem papildu pienākumiem, ar kādiem nenākas saskarties vienkāršākajos C++ projektos. Kad objektorientētās programmēšanas pamati ir apgūti, ir īstais brīdis iepazīt arī programmēšanas valodu Java.
Protams, nav neiespējami arī iesācējam iemācīties uzreiz Java vai Visual Basic for Applications (VBA). Viss ir atkarīgs no motivācijas. Pārējo var saņemt programmēšanas nodarbībās.